Hoteli

Mirë se erdhët ne kryeqytetin e Epirit.

Qyteti i Janinës është qëndra më e madhe tregëtare, shpirtërore dhe kulturore e Greqisë Veriperëndimore dhe i famshëm për legjendat e tij dhe traditat historike.

Hoteli Olimpic ndodhet në qendër të qytetit pas ndërtesës së Prefekturës së Epirit në një distancë prej 900m nga agjencia e autobuzave Athinë – Selanik, 3km nga aeroporti dhe 800m nga liqeni Pamvotidha. Vendodhja e hotelit u jep mundësinë vizitorëve të gjenden në qendër të qytetit në pak sekonda. Zemra e Janinës (qendra e tregut) rreh rreth hotelit Olympic që ofron mundësinë për një përvojë të mrekullueshme qëndrimi, argëtimi dhe blerjesh për çdo rast (shlodhje apo punë). Atmosfera e ngrohtë dhe ambienti miqësor ofrojnë kushtet për një qëndrim të këndshëm, ndërsa njëkohësisht mund të merrni pjesë në aktivitete që përfshihen në shërbimet e Hotelit.

Hoteli Olimpic ndodhet në qendër të qytetit pas ndërtesës së Prefekturës së Epirit në një distancë prej 900m nga agjencia e autobuzave Athinë – Selanik, 3km nga aeroporti dhe 800m nga liqeni Pamvotidha. Vendodhja e hotelit u jep mundësinë vizitorëve të gjenden në qendër të qytetit në pak sekonda. Zemra e Janinës (qendra e tregut) rreh rreth hotelit Olympic që ofron mundësinë për një përvojë të mrekullueshme qëndrimi, argëtimi dhe blerjesh për çdo rast (shlodhje apo punë). Atmosfera e ngrohtë dhe ambienti miqësor ofrojnë kushtet për një qëndrim të këndshëm, ndërsa njëkohësisht mund të merrni pjesë në aktivitete që përfshihen në shërbimet e Hotelit.

Dita në hotel fillon me një mëngjes të bollshëm, që jep një fillim të bukur në Janinë. Mobilimi luksoz dhe modern i dhomave në kombinim me pozicionin e privilegjuar të hotelit Olympic ofrojnë një qëndrim të rehatshëm në qendër të qytetit dhe kafeneja e rinovuar me piano bar restaurant ofron mundësinë për relaksim ndërsa ju shijoni pijen dhe muzikën tuaj të preferuar. Restoranti jep një shije të Mesdheut gjithmonë bazuar në cilësinë dhe përzgjedhjen korrekte të përbërësve. Prania e parkingut privat e bën lëvizjen tuaj më të lehtë dhe pa shqetësime.

Façilitete

1

Kondicionim

2

Kujdesje për fëmijët

3

Sallë konferencash

4

Bar

5

Sallë mëngjesi

6

Qendër biznesi

7

Kafe

8

Ngrohje qëndrore

1

Shërbime konferencash

2

Pastrim – hekurosje rrobash

3

Ashensor

4

Sallon

5

Parking

6

Piano bar

7

Recepsion

1

Restorant

2

Kasafortë

3

Snack bar

4

Sallë televizori

5

Shërbim dhome

6

Garazh

7

Internet wi-fi

Parking falas prej 180 vendesh për klientët tanë në distancë 30 m nga hoteli.

Eco Friendly

Ne respektojmë mjedisin dhe bashkëqytetarë tanë.

Hotel OLYMPIC, i shqetësuar në lidhje me mbrojtjen e mjedisit, pa kompromentuar cilësinë e qëndrimit tuaj. Për këtë arsye, ne kemi krijuar infrastrukturën e nevojshme dhe kemi trajnuar stafin tonë në mënyrë që të përmbushë këto standarde. Për këtë arsye, ne kemi krijuar infrastrukturën e duhur dhe kemi trajnuar stafin tonë për të përmbushur këto specifika

  • Pjesa e jashtme e hotelit – këmbësorë ri – është e mbushur me startups pemë dhe bimë
  • Përdorimi i energjisë diellore, ujit të ngrohjes për banjo e dhomave dhe për funksionimin e kuzhinës, të cilat janë efikas të energjisë, pa lëshimin e gazit shter në mjedis.
  • Të gjitha dhomat tona janë të ndritshme dhe të ajrosur me dritare me xham të dyfishtë për të krijuar kushtet e duhura për ventilim natyror.
  • Llambat kursyese përdoren në të gjitha ambientet e hotelit.
  • Ne kemi lavanderitë tona për larjen dhe tharjen e lirive, peshqirëve dhe batanijeve me detergjentë të biodegradueshëm, miqësorë me mjedisin.

Aplikoni